اشتاینر
تجهیزات طبیعت گردی و شکار / اشتاینر

تاریخچه

                            

 

1947؛ سال تأسیس

نام اشتاینر همواره معرف دوربین هایی فوق العاده با ارزش می باشد و جای شگفتی نیست که نیروی دریایی آمریکا، صنعت کشتی های بازرگانی، صاحبان کشتی های شخصی و قایق های تفریحی، شکارچیان حرفه ای و طرفداران سفر بدان اعتماد دارند. شرکت اشتاینر با تخصص در دوربین های چشمی فعالیت خود را پس از جنگ آغاز کرد و اکنون این کمپانی به بزرگترین تولید کننده دوربین های دو چشمی با کیفیت در جهان تبدیل شده است. کارل اشتاینر با شور و اشتیاقی حقیقی به این حرفه، اولین پیشگام در امر پایه گذاریSTEINER – OPTIK Gmbh  در سال 1947 می باشد.

1950- 1970؛ سال های توسعه و شکوفایی                                                  

علی‏رغم موقعیت نامساعد اقتصادی پس از جنگ، این شرکت تازه تاسیس و خلاق پس از گذشت 6 سال از یک کارخانه تک نفره به کارخانه ای با تعداد کارکنان بالغ بر 50 نفر رشد می یابد. کارل اشتاینر به سرعت در می یابد که آینده موفق شرکت در گرو تولید دوربین های چشمی با کیفیت و حرفه ای می باشد. این ایده تحول برانگیز قطعا استاندارد های بالای جهانی را در این صنعت به جای گذارده و اشتاینر به سرعت به تولید کننده اپتیک های پیشرو در جهان تبدیل می شود.

در سال 1967، اشتاینر فیبر Makrolon، ماده ای که در صنعت هوا- فضا مورد استفاده قرار میگیرد را معرفی کرد. استفاده تحول برانگیز از این فیبر که پلی کربنات را استحکام بخشید، در نهایت دوربین های اشتاینر را به محصولی با دوام و سبک، ضد خش و ضد ضربه با اندازه های کوچک مبدل ساخت.

1979؛ سال نسل جدید     

در سال 1973 کارل اشتاینر پسر به فعالیت خانوادگی ادامه می دهد و با تمام وجود و اشتیاق فراوان به گسترش راه نوآورانه پدرش می پردازد. کارل اشتاینر در نظر دارد تا شرکت به بقای خود ادامه دهد و این شرکت به اولین تولید کننده دوربین های دو چشمی در دنیا تبدیل می شود و از ان به بعد اشتاینر همواره سعی کرده به خلق تکنولوژی های اپتیک های جدید بپردازد.

بسیاری از نوآوری های اساسی نه تنها با اپتیک های اشتاینر گسترش و توسعه یافته اند بلکه برای پیشرفت های بیشتر استاندارد ها را دچار تحولاتی شگرف کرده اند. در سال1973، کارل اشتاینر با ایده های جدید کار را دنبال می کند و دوربین جدید خود را که انباشته از نیتروژن است ، به بازار معرفی می کند. این دوربین جدید که مجهز به سیستم فشار نیتروژن است از مه گرفتگی حتی در دماهای شدید بین 40- الی 80+ درجه سانتی گراد جلوگیری کرده و دارای کارایی قابل توجهی می باشد.

1978- 1989؛ سال های نوآوری های اساسی 

سال 1978 سال ظهور دوربین چشمی دیگری با حجم و اندازه کوچکتر می باشد. اشتاینر نه تنها اولین تولید کننده دوربین هایی با اندازه مناسب است بلکه این دوربین ها مجهز به جهت یاب هایی بزرگ هستند که تا کنون تنها در این نوع دوربین ها تعبیه شده اند و با داشتن خصوصیاتی نظیر HD ثابت برای استفاده بر روی موج یا حرکت های سریع و ناگهانی مناسب اند. نورداخلی این دوربین عدسی integrated  و قطب نمای بزرگ در بدترین شرایط نوری و آب و هوایی داشتن بهترین و دقیق ترین تصاویر را ضمانت می کنند.

نوآوری های کیفی اشتاینر به طور مثال پوشش لاستیکی محکم، اندازه جیبی و کاور لنزهای مخصوص اشتاینر باعث به وجود آوردن کنتراست بالاتری می شوند. از سال 1985 سیستم بی نظیر دو دریچه ای اشتاینر دستیابی آسان برای چک کردن و یا دوباره پر کردن دوربین از نیتروژن را حتی پس از سال ها استفاده از آن امکان پذیر می سازد.

1990-1999؛ معرفی سری های Rocky، Wildlife، Safari

در سال 1990 محصول جدید اشتاینر؛ سری های Safari بیشترین فروش را در صنعت گردشگری، تفریح و ماجراجویی دارند.

 5 سال بعد اشتاینر بار دیگر با معرفی سری های جدید Rocky بازهم بهترین فروشنده شد. در سال 1999 اشتاینر به همراه Reinhold Messner دوربین های چشمی Wildlife را عرضه کرد: سری های جدیدی که بدون شک کلید قدرتمند هر جستجوگر و عالی ترین انتخاب برای عاشقان طبیعت است که می خواهند هیجان بیشتری را تجربه کنند.

2001- 2002؛ سال عرضه چهار محصول پر فروش دیگر

سال 2001، مدیریت الهام گرایی اشتاینر اماده است تا با سری های فوق العاده Nighthunter شب را به روز تبدیل کند. دوربین های مدرن و بادقت طراحی شده با قدرت استثنایی انتقال نور و با توانی بالا برای کاهش نور های جانبی از هم اکنون صحنه هایی بی نظیر در هر وضعیت نوری را ضمانت می کنند. دوربین های برجسته Nighthunter به هرکسی این توانایی را می دهد که نادیدنی ها را واضح تر و روشن تر از همیشه مشاهده کند.

در سال 2002 متخصصان دوربین های دوچشمی دوربین پرفروش دیگری را عرضه کردند:Commander V  محصول متاثر کننده دیگری از اشتاینر بار دیگر استاندارد را متحول می سازد. این محصول با ارزش و ازموده شده اشتاینر با همکاری نزدیک مهندسان با استعداد و بهترین ورزشکاران حرفه ای دنیا طراحی شده است. با Commander V جدید، اشتاینر نه تنها برای بار دیگر پیشرفت تحول برانگیز خود را نشان می دهد بلکه اکثر تولید کنندگان دوربین های چشمی در سطح جهان به ارزشهای کاربردی تکنولوژیکی در عرصه تولید دوربین هایی حرفه ای که در گذشته برای آنها دست نیافتنی بود دست یافتند. Commander V در واقع برای هر شیفته حرفه ای ورزش آبی به طور ماهرانه ای طراحی شده است.

علاوه بر آن اشتاینر سری های جدید Ranger را برای نیازهای خاص شکارچیان با توجه به اطلاعات کسب شده از سال ها تحقیق بر روی تولید دوربین های چشمی ارتش عرضه می دارد. اضافه بر آن اشتاینر با عرضه سورپرایز جدید دیگری به برجسته ترین نمونه سال 2002 تبدیل گشت: آدمیرال گلد (Admiral Gold) جدید: این بار محصول درجه یک اشتاینر یک شاهکار تکنیکی خارق العاده به حساب می اید. یک محصول کلکسیونی با تولیدی محدود. بی همتایی این Admiral Gold با فلسفه منحصر به فرد بودن اشتاینر مرتبط است. درواقع اشتاینر با ویژگی موشکافانه بودن و دقت فوق العاده خود به این مهم دست یافته است.: این Admiral Gold همراه با کیف ماهونی رنگ خود عرضه می شود که دارای سریال و شناسنامه است و اسم شما نیز روی آن حک شده است.

2002- 2003؛ سری های تحول برانگیز Nighthunter XP و Wildlife Pro

در سال 2003 سری های مهیج و پر فروش Nighthunter که بخش اصلی تجهیزات هر شکارچی را تشکیل می دهند توسط بهترین دوربین سازان و متخصصین دوربین های چشمی بهینه و طراحی شد. استعداد این متخصصین و ایده های با ارزش طرفداران شکار ، کار و تحقیق مشتاقانه و آزمایشات دقیق مشتریان، اشتاینر را قادر ساخت که دوربین دو چشمی شکاری را همسوتر با نیازهای شکارچیان طراحی کند. دوربین های جدید Nighthunter XP در وضعیت های حساس برای شکارچی مزایایی روشن و منحصر به فرد فراهم می کند. این دوربین ها جایزه بهترین عملکرد اپتیک را از مجلات برجسته دریافت کرده اند.

بهتر و مستحکمتر از معمول: برای اشتاینر بالا بردن سطح کیفی تکنولوژی اپتیک های خود به بهینه کردن سری های Navigator و Safari در مدل های جدید می پردازد. اشتاینر با سری های Wildlife تحول جدیدی را در مشاهده پرندگان و طبیعت پی ریزی می کند. ویژگی های برجسته ای نظیر Pro-Optic هایی پر کنتراست طبیعی ترین و روشن ترین تصاویر را حتی در کمترین نور و یا در آفتاب شدید عرضه می دارد.

2003- 2004؛ همه چیز را کشف کنید و نکته ای پنهان نخواهد ماند

با ظهور سری های جدید Skipper اشتاینر آرزوی دیرینه مشتریان خود را برآورده می کند. ارزان و با کیفیت!

به عنوان ارزان ترین دوربین چشمی حرفه ای دریایی، Skipper اشتاینر مناسب ترین قیمت در خدمت کاربران مبتدی دوربین های چشمی سرگرمی برای کاپیتان ها و مسافران سوار بر کشتی می باشد. عملکرد بی نظیر و کارایی مطمئن این دوربین های دو چشمی مقرون به صرفه آنها را به همراهی محبوب در مسافرت و در ساحل تبدیل ساخت. بازخورد هایی مثبت بی شمار از مشتریان تضمینی برای کیفیت اشتاینر می باشد.

با نوآوری های روز به روز اشتاینر سری جدید Observer را معرفی می کند. دوربین هایی خارق العاده برای دیدن مسافت های دور. این دوربین های جدید اشتاینر به شما کمک می کند تا بدون از دست دادن کوچک ترین موردی کل حیطه مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. با ادامه نوآوری های خود اشتاینر 2 مدل Observer را معرفی می کند . این مدل برای دیدن جزئیات در مسافت دور و همچنین برای استفاده در مواردی خاص و حساس طراحی شده است.

2004؛ سال دوربین هایی با قابلیت مشاهده بالا و علاقه مند به حفظ طبیعت

این محصولات دوربین هایی با کارایی بالا هستند ولی آنقدر کوچک نیستند که در جیب جای بگیرند. با معرفی مدل های جدید Wildlife  اشتاینر دوربین های چشمی با وزن سبک برای دیده بانی و مشاهده حیات وحش ارائه می کند. این دوربین های چند کاره دارای طراحی متراکم، سبک و بدنه جمع و جور با کاربردی آسان می باشند. تلفیق دو خصوصیت سبک وزنی و بزرگنمایی سری های Wildlife را به همراهی مناسب برای گردشگری مبدل می سازد. به خاطر این مشخصه های کم نظیر این مدل دوربین ها به سرعت به دوربین های محبوب دوستداران گردشگری در سراسر دنیا تبدیل شدند.

در سال 2004 اشتاینر قدمی دیگر در راستای رسالت خود بر می دارد: متخصصان دوربین های چشمی یک قرار داد همکاری بلند مدت با 2 شریک خاص خود در اکوآدور منعقد می کند. بار دیگر این اقدام جدید از اشتاینر محبوبیت و احترام را برای آن به ارمغان می اورد علاوه بر آن اشتاینر به حمایت از سازمان حفاظت از محیط زیست German Wedensea که در همکاری با سازمان حفظ منابع طبیعی Schotxstation Wattenmeer است نیز می پردازد.

2005، پاداشی برای وفاداری مشتریان

دوربین های چشمی اشتاینر همیشه از اشتیاق شدید الهام می گیرند: اشتیاق فراوان برای برتر ماندن و همچنین بهترین و قوی ترین کارایی. بازخوردهای مثبت بی شمار از طرف مشتریان خرسند، کیفیت کار اشتاینر را تقویت می کند. راز این موفقیت در گرو رابطه شرکت با تولیداتش می باشد. اشتاینر اولین شرکت در دنیاست که فقط تولید کننده دوربین های دو چشمی در جهان است. ولی این محصول تنها قسمتی از کار اشتاینر نیست بلکه قلب و هسته اصلی کار اشتاینر محسوب می شود.

سال 2005 اشتاینر با افتخار 25 امین سالگرد Commander را جشن می گیرد. بهترین نمونه برای همه ورزشکاران حرفه ای علاقه مند به ورزش آبی. به خاطر موفقیت بزرگ Commander اشتاینر قدردان مشتریان خود است که Commander را به معروف ترین دوربین چشمی دریایی تبدیل کردند. بنابراین اشتیانر مدل Julibee Commander خود را برای هواخواهان واقعی خود طراحی می کند. به عنوان پاداش منحصر به فرد برای مشتریان وفادار خود اشتاینر ویرایش مخصوص از Nighthunter معروف خود را عرضه می کند. آراسته به مشخصاتی ارزنده، این نسخه به خصوص و نسخه Jubilee با ارزش تر و مقرون به صرفه تر از قبل ظاهر می شود.

به عنوان بهترین سال 2005 اشتاینر سری های جدید Skyhawk را عرضه کرده و تحول جدیدی در عرصه تماشای پرندگان آغاز می کند. دوربین های چشمی با دقت طراحی شده که با همکاری نزدیک پرنده شناسان ساخته شده برای برطرف کردن نیاز های خاص پرنده بین ها طراحی شده است. مدل های Skyhawk به شایستگی برای همگان ساعت ها مشاهده دلپذیر و در عین حال ارزان را به همراه می آورد.

2006؛ نوآوری برخاسته از سنت

امروزه اشتاینر پیشتاز تولید دوربین های چشمی با کیفیت بالا برای استفاده های متفاوت از جمله کشتیرانی شکار و به عنوان ابزاری برای سرگرمی در اوقات فراغت می باشد. به دلیل کارایی بالا در موقعیت های حساس، تولید اپتیک هایی با کیفیت بالا و خاصیت auto- focus بودن این دوربین‏ها که به عنوان بهترین ها در سطح جهان مطرح می باشند. شکارچیان حرفه ای، کاپیتان ها، قایقرانان، گردشگران، ورزشکاران، پرنده ‏بینان و دوستداران طبیعت در سراسر دنیا به کیفیت اشتاینر، تکنولوژی پیشرفته اپتیک، دقت در تولید و این مورد که تمامی این دوربین ها تحت بررسی دقیق نظامی قرار می گیرند ایمان دارند.

همیشه وفادار به سنت‏های قدیمی که بر پایه آن کمپانی ساخته شده بود؛ کارل اشتاینر همواره به تعهداتی نظیر سعی در داشتن بهترین کیفیت، تولید محصول تنها در کشور آلمان، به وجود آوردن شغل های جدید و موقعیت های شغلی برای کارکنان خود، تعلیم و آموزش کارمندان فروش و سرمایه گذاری در امر تحقیق و گسترش، پایبند بوده است. اشتاینر محصولات سطح بالای خود را در فروشگاه های بزرگ و اصلی آمریکا و آسیا به فروش می رساند و شبکه ای از فروشندگان در بیش از 65 کشور به مقبولیت و شهرت اشتاینر در سطح جهانی ایمان دارند. یکی از دلایل این می باشد که این تولید کننده پیشتاز در جهان در زمینه لنز حرفه ای ، اعتبار و کیفیتی غیر قابل مقایسه با هریک از رقیبان خود در اروپا را داراست.

از بعد مدیریت تولید، اشتاینر با مشتریان خود در تماس است. این کار باعث تمرکز بیشتر در امر تولید و ارتقا هرچه بیشتر کیفیت محصولات می شود. اشتاینر به تولید دوربین هایی با کیفیت برای کارایی بلند مدت قدرتمند تر از همیشه به کار خود ادامه می دهد .

2007؛ تولید صد در صدی محصولات اختصاصی

موفقیت جهانی دوربین های چشمی اشتاینر در سال 2007 بیان گر این نکته است که ما همواره در جستجوی تولید بهترین ها می باشیم آنچه بیشتر از هم مورد رضایت ماست کارایی خاص این دوربین ها می باشد. استفاده کنندگان همواره خواستار تجربه بهترین ها بوده اند. ما معتقدیم می توانیم مشتریان را با دوربین های چشمی خود حمایت کرده و راضی نگه داریم این امر به تولید محصولی خاص می انجامد و بهترین کیفیت در زمینه دوربین های چشمی را ضمانت می کند.

در سال 2007 سری های افسانه ای Nighthunter XP گسترش بیشتری یافت. نسل جدید دوربین های چشمی شکاری حرفه ای اشتاینر نه تنها برای دیدن در شب مناسب است بلکه استفاده از آن بسیار راحت می باشد. دوربین8x44  Nighthunter XP مدل در مقایسه با دوربین های تولید رقیبان اشتاینر بیشتر از 25% سطح مردمک خارجی را در اختیارتان می گذارد. به عنوان اولین دوربین چشمی شکاری که تا کنون در این سطح وجود داشته اند مدل Nighthunter XP به یک سیستم تعادلی مجهز می باشد. تا کنون هیچ دوربین چشمی حرفه ای دیگری بدین گونه کاربردی و یا آسان برای استفاده نبوده است.

اپتیک های ساخت آلمان همواره معروف به نو اوری و برتری بوده اند. بنابراین اشتاینر با تجربه 80 ساله خود معرف این 2 ویژگی کاملا جدید می باشد. دقت مضاعف این دوربین ها کاربران را قادر می سازد تا هر چشم خود را به تنهایی برای دیدن دقیق متمرکز کنند. سیستم کنترل فاصله به شما این اجازه را می دهد تا قبل از بالا بردن دوربین به سمت چشمان خود حالت Pre focus داشته باشید.

در چهارچوب این موفقیت چند جانبه اشتاینر می خواهد به طور مداوم به فعالیت های جهانی همراه با افزایش حلقه های تجاری بین شرکتی و تدابیر الکترونیکی ادامه دهد. با وجود طاقت فرسا، سنگین و پرچالش بودن، این کار قابلیت تغییر پذیری بالایی دارد. اشتاینر نیز همواره با انگیزه بالا خواستار تولید بهترین محصول ها بوده است. ارزش بالا قائل شدن برای مشتریان و تولید دوربین های دوچشمی که همواره برای مشتریان سودمند باشد همواره از آرمان های این شرکت بوده است.

اشتاینر عضوی از گروه صنعتی Beretta Holding

در سپتامبر سال 2008، اشتاینر به گروه صنعتی Beretta Holding که توسط خاندان Beretta رهبری می شد ملحق شد. این گروه صاحب کارخانه ای در زمینه تولید اسلحه های گرم و اپتیک و شرکت های پخش و بازرگانی در ایتالیا و جهان با تعداد کارمندان بالغ بر 2603 نفر و حجم معاملاتی سالانه 7/435 میلیون یورو است. قدیمی‏ترین این شرکت ها، شرکت Fabbrica d’Armi Pietro Beretta S.p.A. است (شرکت تولیدی اسلحه گرم پیترو برتا) که بیش از 15 نسل مدیر آن بودند در روستایی به نام Gardone Val Trompia در قرن 15 میلادی شروع به فعالیت کرد.

قدیمی‏ترین سند موجود از مکاتبات تجاری این خاندان به سال 1526، این شرکت را به قدیمی‏ترین شرکت بازرگانی که تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است تبدیل کرده است. 500 سال فعالیت کاری، برتا را با دنیایی از تجربه آشنا کرده است که هم اکنون این تجارب در اختیار تمام زیر گروه‏های این شرکت قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت برتا مراجعه کنید: http://www.beretta.com.

 

 

عنوان
عنوان

توضیح
اطلاعات تماس
بزرگراه جلال آل احمد، روبروی دانشگاه تربیت مدرس ، خ جنت ، ک اول ، پلاک 1 واحد 5
تلفن: 88014324  88014330
پست الکرونیک: Info@SadatSun.ir